Proč si vybrat Euronu?

Eurona je výhradně český výrobce ekologicky šetrné bytové kosmetiky. Založena Lukášem Černým v roce 2003. Sídlo společnosti je ve Lhotě u Červeného Kostelce, kde je zároveň i vývoj, výroba a distribuce. V roce 2017 společnost Eurona by Cerny získala prestižní ocenění Národních cen kvality, které udílí Rada kvality ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, obchodu a průmyslu. Společnost je také držitelem certifikace Evropské unie EU Ecolabel a ekoznačky Ekologicky šetrný výrobek za výrobky White&Bright a Baby&Sensitive.

Účinnost a šetrnost

Předností výrobků společnosti Eurona je jejich vysoká účinnost a zároveň šetrnost k čištěným plochám, na kterých nezanechávají žádné stopy. Speciální čisticí prostředky vytváří na čištěných plochách ochrannou vrstvu, díky které je další čištění jednodušší a efektivnější. Výrobky Eurona neobsahují žádné zbytečné přísady, jako jsou plnidla, drcené soli apod. Díky tomu stačí oproti komerčním prostředkům jen minimální množství se stejnými, mnohdy lepšími výsledky čištění a praní. Prací prostředky obsahují speciální složky, díky kterým jsou šetrné k textiliím, podporují stálobarevnost.

Ekologicky šetrné

Výrobky Eurona jsou ekologicky šetrné a biologicky odbouratelné, proto jsou velmi vhodné i pro domácnosti vybavené čističkou odpadních vod. Neobsahují chlór, fosfáty, formaldehydy, perboráty. Společnost získala v roce 2017 certifikát Ekologicky šetrný výrobek. Značku propůjčuje Ministerstvo životního prostředí ČR, které pro ekologicky šetrné výrobky připravuje i směrnice k jejich hodnocení. Pro udělení značky jsou zavedena výběrová kritéria, která stanovují ekologické parametry výrobků jak při jejich provozu (např. emise, spotřeba energie, uvolňování chemických látek), tak během životní cyklus výrobku (např. spotřeba energie a surovin při výrobu nebo zda a jak se dá recyklovat), ale posuzuje se i obal. Výrobce musí o udělení značky sám požádat a zaplatit určitý poplatek. Udělení značky je podmíněno certifikaci produktu nezávislou třetí stranou.

Zdravotní nezávadnost

Výrobky jsou vhodné pro alergiky, astmatiky, pro lidi v citlivou pokožkou a ekzémy. Tekutá mýdla obsahují Aloe Vera Gel a další ochranné a hydratační složky. Ty zajistí hedvábnou pokožku bez pocitu vysušení. Prostředky na mytí nádobí jsou hypoalergenní a navíc obsahují Aloe Vera Gel. Některé aviváže mají hypoalergenní parfemaci.

Úspora

Výrobky Eurona jsou velmi koncentrované, proto k dokonalému výsledku stačí jen velmi malé množství, které se ještě dál ředí. Například u komerčních výrobků je dávkování pracího prostředku 190 ml – 220 ml. U výrobků Eurona je dávkování 35 ml – 70 ml. Tedy výrazně méně s lepšími výsledky. Díky tomu nemusíte „tahat“ s hypermarketů těžké prací prášky, lahve se saponáty apod. Stačí udělat objednávku v našem eshopu  a z pravidla za 2 až 3 dny vám je doručí kurýr na vaši adresu. Výrobky společnosti Eurona jsou cenově srovnatelné s komerčními výrobky, v drtivé většině jsou však cenově výhodnější.